REALIZACJA ZADAŃ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Zadania SU w roku 2020/21 skoncentrowane są przede wszystkim na:

• rozwijaniu autonomii i samorządności uczniów,
  • rozwijaniu inicjatywy uczniowskiej i umiejętności działania uczniów na rzecz szkoły i środowiska lokalnego,
  • utrzymywaniu poczucia wspólnoty i relacji pomiędzy uczniami ważnych zwłaszcza w czasie pandemii,
  • promowaniu wizerunku szkoły,
  • utrwalaniu tożsamości narodowej i patriotyzmu poprzez udział w obchodach rocznic narodowych,
  • kształtowaniu postaw społecznych,
  • rozwijaniu kompetencji cyfrowych i świadomości cyberzagrożeń.

Wrzesień:

Oto nowy skład Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem. Obiecujemy godnie reprezentować całą społeczność uczniowską.

Październik:

2 IX w ramach rozwijania kompetencji matematycznych i cyfrowych zorganizowano quiz matematyczno-logiczny z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, w którym wzięli udział reprezentanci poszczególnych klas. Zwycięzcami zostali:  Filip Kapłon (IV TI ),  Paweł Chowański (2TIp) i Bartosz Smyda (1TI).

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowano konkurs “Kto jest Kim” polegający na rozpoznaniu nauczycieli na podstawie ich zdjęć z dzieciństwa zamieszczonych na szkolnym FB. Przygotowano również okolicznościowe upominki, które wręczono nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

13 X członkowie SU wzięli udział  w uroczystościach Święta Szkoły i Ślubowania klas I.

25 X z okazji Dnia ustawy o ochronie zwierząt przeprowadzono akcję “Pokaż zdjęcie swojego pupila”.

29 X ogłoszono udział w akcji MEN “Szkoła Pamięta” i we współpracy z Aktywem Bibliotecznym i Szkolnym Klubem Wolontariatem przygotowano regulamin konkursu. Celem projektu było upamiętnienie zmarłych bliskich, osób zasłużonych dla regionu i ojczyzny oraz polskich tradycji Dnia Wszystkich Świętych.

Listopad:

1 XI odbył się finał akcji “Szkoła Pamięta”. Podsumowanie wszystkich działań uczniów zostało zgromadzone na wirtualnej tablicy Padlet
i zamieszczone na szkolnym FB. Uczniowie przesłali fotorelacje z wizyt na cmentarzach i grobach osób zasłużonych dla regionu i ojczyzny; przygotowali prezentacje multimedialne “Zasłużeni dla regionu i ojczyzny”, prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji Świąt Zadusznych; plakaty  przedstawiające przodków oraz odszukane w domu pamiątki rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Na początku listopada wspólnie z Biblioteką Szkolną ogłoszono udział w akcji MEN “Szkoła do hymnu”. Aby uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wszystkie klasy przygotowały wideo nagrania Mazurka Dąbrowskiego, które 10 XI zostały zamieszczone na szkolnym FB.

Wraz z Aktywem Bibliotecznym zaproszono uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie „Dyktando na Święto Niepodległości”. Celem charytatywnym, który został przez nas zgłoszony było wsparcie materialne uczniów naszej szkoły.  11 XI wzięło w nim udział około 137 uczniów szkoły. W ten sposób rozwijaliśmy naszego ducha patriotyzmu oraz solidaryzowaliśmy się z potrzebującymi.

Grudzień:

Wspólnie z Aktywem Bibliotecznym przeprowadzono akcje: Kalendarz Adwentowy i konkurs “Boże Narodzenie, tradycje a współczesność”.

W ramach akcji MEN “Razem na święta” SU połączył działania ze Szkolnym Kołem Caritas i Klubem Wolontariatem i ogłosił konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Do udziału zaproszono UCZNIÓW, RODZICÓW oraz LOKALNĄ SPOŁECZNOŚĆ. Prace wykonane przez uczniów zostaną również ocenione w ramach konkursu na najpiękniejszy stroik i uwzględnione w tabeli „Zgrana Klasa”.

Zwycięzcy w kategorii: stroiki świąteczne:

1. miejsce 1 – klasa 2 ABp
  2. miejsce 2 – klasa 1 AB
  3. miejsce 3 – klasy: 1TB i 3EG

wyróżnienie – Panie: Stanisława Gawlak, Teresa Woźniak i Genowefa Zygmunt

Zwycięzcy w kategorii: ozdoby świąteczne:

1. miejsce 1 – klasy: 1TG i 2THg
  2. miejsce 2 – klasa 2TIp
  3. miejsce 3 – klasy: 1AB, 1C, 1TB, 1TI

Z okazji świąt Bożego Narodzenia SU wręczył stroiki emerytowanym pracownikom szkoły oraz nagrał film z życzeniami świąteczno-noworocznymi zamieszczony na szkolnym Facebooku.

STYCZEŃ:

W celu promowania aktywności fizycznej wśród uczniów i w ramach wspólnej zabawy, SU zaprosił uczniów do przesłania zdjęć zimowych krajobrazów wykonanych podczas spacerów.