Zadania SU w roku 2020/21 skoncentrowane są przede wszystkim na:
Oto nowy skład Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem. Obiecujemy godnie reprezentować całą społeczność uczniowską.
2 IX w ramach rozwijania kompetencji matematycznych i cyfrowych zorganizowano quiz matematyczno-logiczny z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, w którym wzięli udział reprezentanci poszczególnych klas. Zwycięzcami zostali: Filip Kapłon (IV TI ), Paweł Chowański (2TIp) i Bartosz Smyda (1TI).
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowano konkurs “Kto jest Kim” polegający na rozpoznaniu nauczycieli na podstawie ich zdjęć z dzieciństwa zamieszczonych na szkolnym FB. Przygotowano również okolicznościowe upominki, które wręczono nauczycielom oraz pracownikom szkoły.
13 X członkowie SU wzięli udział w uroczystościach Święta Szkoły i Ślubowania klas I.
25 X z okazji Dnia ustawy o ochronie zwierząt przeprowadzono akcję “Pokaż zdjęcie swojego pupila”.
29 X ogłoszono udział w akcji MEN “Szkoła Pamięta” i we współpracy z Aktywem Bibliotecznym i Szkolnym Klubem Wolontariatem przygotowano regulamin konkursu. Celem projektu było upamiętnienie zmarłych bliskich, osób zasłużonych dla regionu i ojczyzny oraz polskich tradycji Dnia Wszystkich Świętych.
1 XI odbył się finał akcji “Szkoła Pamięta”. Podsumowanie wszystkich działań uczniów zostało zgromadzone na wirtualnej tablicy Padlet
i zamieszczone na szkolnym FB. Uczniowie przesłali fotorelacje z wizyt na cmentarzach i grobach osób zasłużonych dla regionu i ojczyzny; przygotowali prezentacje multimedialne “Zasłużeni dla regionu i ojczyzny”, prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji Świąt Zadusznych; plakaty przedstawiające przodków oraz odszukane w domu pamiątki rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Na początku listopada wspólnie z Biblioteką Szkolną ogłoszono udział w akcji MEN “Szkoła do hymnu”. Aby uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wszystkie klasy przygotowały wideo nagrania Mazurka Dąbrowskiego, które 10 XI zostały zamieszczone na szkolnym FB.
Wraz z Aktywem Bibliotecznym zaproszono uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie „Dyktando na Święto Niepodległości”. Celem charytatywnym, który został przez nas zgłoszony było wsparcie materialne uczniów naszej szkoły. 11 XI wzięło w nim udział około 137 uczniów szkoły. W ten sposób rozwijaliśmy naszego ducha patriotyzmu oraz solidaryzowaliśmy się z potrzebującymi.
Wspólnie z Aktywem Bibliotecznym przeprowadzono akcje: Kalendarz Adwentowy i konkurs “Boże Narodzenie, tradycje a współczesność”.
W ramach akcji MEN “Razem na święta” SU połączył działania ze Szkolnym Kołem Caritas i Klubem Wolontariatem i ogłosił konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Do udziału zaproszono UCZNIÓW, RODZICÓW oraz LOKALNĄ SPOŁECZNOŚĆ. Prace wykonane przez uczniów zostaną również ocenione w ramach konkursu na najpiękniejszy stroik i uwzględnione w tabeli „Zgrana Klasa”.
Zwycięzcy w kategorii: stroiki świąteczne:
wyróżnienie – Panie: Stanisława Gawlak, Teresa Woźniak i Genowefa Zygmunt
Zwycięzcy w kategorii: ozdoby świąteczne:
Z okazji świąt Bożego Narodzenia SU wręczył stroiki emerytowanym pracownikom szkoły oraz nagrał film z życzeniami świąteczno-noworocznymi zamieszczony na szkolnym Facebooku.
W celu promowania aktywności fizycznej wśród uczniów i w ramach wspólnej zabawy, SU zaprosił uczniów do przesłania zdjęć zimowych krajobrazów wykonanych podczas spacerów.