Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju

Aktualności

BAKCYL – świat codziennych finansów

21 i 25 maja 2020 roku uczniowie klas 1 i 2 technikum ekonomicznego ZSP w Krynicy-Zdroju uczestniczyli w zajęciach programu edukacyjnego BAKCYL – Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. Lekcje w formule warsztatowej, wyposażone w ćwiczenia, quizy i praktyczne przykłady poprowadziła wolontariuszka Fundacji. Podczas pierwszego spotkania uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytania: Ile kosztuje życie? Kiedy warto pożyczać pieniądze? Co robić, jeśli pojawią się problemy? Drugie poświęcono mądremu inwestowaniu, a więc relacji ryzyka do dochodu, reinwestycjom i dywersyfikacji jako podstawowym zasadom mądrego inwestowania. Projekt jest częścią programu “Bankowcy dla Edukacji”. Organizacją zajęć zdalnych zajęła się nauczycielka przedmiotów zawodowych – Pani Ewa Madzik-Kania.

Skip to content
   18 471 54 43