Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Patrona Szkoły

16 października to wyjątkowy dzień w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, bo to właśnie wtedy obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Patrona. Ta szkoła wychowuje młode pokolenie w poszanowaniu takich wartości jak szacunek, tolerancja, uczciwość, pracowitość, ale przede wszystkim miłość. O nich mowa w rocie ślubowania, które w tym dniu złożyli uczniowie klas pierwszych, o nich mówił ks. Paweł Śliwa w homilii podczas mszy św.
Był to też ważny dzień dla Pani dyrektor Marii Aleksander – Pisz, to pierwsza taka uroczystość w czasie jej kadencji dyrektora. Swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz Krynicy – Zdroju Pan Piotr Ryba oraz liczne grono emerytowanych nauczycieli z byłą Panią dyrektor Janiną Złotnicką i wicedyrektor Anną Rapacz na czele.
Mottem drugiej części uroczystości były słowa „Miłość mi wszystko wyjaśniła, miłość mi wszystko rozwiązała”. To one były inspiracją dla młodych artystów z klasy 1 abp, którymi sprawnie pokierowała doświadczona koleżanka Ewelina Biel z klasy 4 tb. Nad organizacją i przebiegiem uroczystości czuwali Pani Dorota Franczak nauczyciel języka polskiego oraz Pan Marek Sowa nauczyciel matematyki.

Skip to content
   18 471 54 43