Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju

Aktualności

Ekonomiści ZSP w programie Złote Szkoły NBP

Wraz z początkiem lutego ekonomiści ZSP w Krynicy-Zdroju przystąpili do ogólnopolskiego programu Złote Szkoły NBP. Program ma aktywizować nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne.Pierwsze spotkania z ekspertami już za nimi!W szkole zawiązała się Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowuje pomysły na ich realizację i przeprowadza zadania programu. Na koniec nauczyciele należący do drużyny wyślą relacje z wykonania zadań za pośrednictwem platformy internetowej. Tytuł „Złotej Szkoły NBP” zdobędą szkoły z najwyższą punktacją za zrealizowane zadania. Komisja programu oceni pomysłowość, metody i narzędzia edukacyjne oraz dopasowanie zadań do wieku i percepcji odbiorców. Znaczenie ma również jakość i atrakcyjność realizacji,przydatność w praktyce oraz zasięg i poziom zaangażowania odbiorców.Potwierdzeniem uzyskania tytułu „Złotej Szkoły NBP” jest certyfikat ze znakiem NBP.

Skip to content
   18 471 54 43