Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju

Aktualności

Jak ugodowo rozstrzygać spory?

17 października Stowarzyszenie SURSUM CORDA oraz Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zorganizowały bezpłatne zajęcia edukacyjne dla młodzieży z okazji przypadającego w tym czasie Międzynarodowego Dnia Mediacji. Wzięli w nich udział uczniowie klas ekonomicznych ZSP w Krynicy-Zdroju. Pod opieką Pani Ewy Madzik-Kani spotkali się z pracownikami Sądu, poznali strukturę działania wymiaru sprawiedliwości i zwiedzili wybrane pomieszczenia sądowe. Razem z mediatorami Sądeckiego Centrum Mediacji uczestniczyli w przygotowanych inscenizacjach-symulacjach mediacyjnych, poznając praktycznie na czym polega praca mediatora i jak przebiega postępowanie mediacyjne. Swoimi wrażeniami z zajęć podzielili się w Radio Eska, co dla niektórych okazało się nie lada przeżyciem.

Skip to content
   18 471 54 43