Jubileusz Setnej Rocznicy Urodzin Patrona Szkoły św. Jana Pawła II

18 maja 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju uczcił Jubileusz Setnej Rocznicy Urodzin Świętego Jana Pawła II.

Z tej okazji w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju odbyła się Msza Święta odprawiona przez księży Marcina Niwę i Pawła Śliwę-duszpasterzy naszej młodzieży.

Dziękujemy Proboszczowi Parafii MBNP –księdzu Eugeniuszowi Szymczakowi za współpracę przy organizacji jubileuszu, za duchowe wsparcie i nieustającą życzliwość wobec naszej szkoły.

Dziękujemy lektorom i ministrantom, absolwentom i uczniom, pełniącym posługę podczas Mszy Świętej.  Podziękowania kierujemy również do naszej absolwentki Pani Pauliny Rogóż za przepiękną, artystyczną oprawę muzyczną. Dziękujemy organiście Panu Dawidowi Hadale, Krynicy TV za transmisję, wszystkim tym, którzy uczestniczyli w jubileuszowej Mszy Świętej.

Słowa szczególnego podziękowania i wyrazy szacunku kierujemy do wieloletniej dyrektor ZSP Krynica Pani Janiny Złotnickiej, której nie mogło zabraknąć na jubileuszu.

To dzięki staraniom Pani dyrektor szkoła nosi tak zaszczytne i zobowiązujące imię-Świętego Jana Pawła II.

Dyrektor szkoły Pani Maria Aleksander-Pisz wygłosiła okolicznościowe przemówienie, skierowane do uczniów, absolwentów, nauczycieli , pracowników administracji i obsługi  oraz wszystkich przyjaciół szkoły.

Z okazji Jubileuszu Setnej Rocznicy Urodzin Świętego Jana Pawła II młodzież ZSP, chcąc uczcić pamięć Wielkiego Polaka przygotowała piosenkę  pt. „Nie zastąpi Ciebie nikt” w wykonaniu uczennic klasy 1 Abp (liceum ogólnokształcące po szkole podstawowej): Gabrieli Biskup, Martyny Kozy, Zofii Sporek, pod opieką Pana Marka Sowy.

Społeczność szkoły włączyła się również w  Akcję Cała Polska tańczy dla Świętego

Jana Pawła II.  Szkołę reprezentowały: Vanessa Malczewska,  Natalia Gawlik, Gabriela Miazga oraz Klaudia Klóska.

Wszystkie filmy wykonał uczeń klasy III technikum informatycznego Konrad Kieblesz.

Pani Agnieszka Oleszycka przygotowała prezentację na temat życia i wartości, którymi kierował się Święty Jan Paweł II oraz padlet z okazji Stulecia Urodzin Naszego Patrona

( materiały dostępne są w zakładce Biblioteka na stronie szkoły )

Kolejnym przedsięwzięciem z okazji  jubileuszu będzie przeprowadzenie konkursu o Świętym Janie Pawle II .

Konkurs odbędzie się w czterech kategoriach:

1. Konkurs plastyczno–graficzny na logo z okazji 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II
  2. Konkurs wiedzy o Św. Janie Pawle II

III. Konkurs literacki pt.: Jan Paweł II dla młodych

1. Konkurs multimedialny pt.: Światowe Dni Młodzieży – dar Jana Pawła II dla ludzi młodych

(regulamin konkursu umieszczony jest na stronie szkoły w zakładce Uczniowie)

18 maja 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju planował uroczyste obchody Jubileuszu Patrona pod hasłem „Młodość, prawda i miłość-to się musi spotkać”, połączone z koncertem zespołu Pectus.

Niestety, w zaistniałej sytuacji epidemii, z przyczyn od nas niezależnych, ta inicjatywa nie mogła się odbyć w zakładanym terminie.

Z nadzieją patrzymy w przyszłość, ufamy, że zaplanowane uroczystości będą mogły się odbyć w nowym roku szkolnym 2020/2021.