Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju

Aktualności

Kurs Barmański z Mistrzami Świata

W dniach 27-28 września uczniowie ZSP uczestniczyli w Kursie Barmańskim. Szkolenie przeprowadzili Mistrzowie Świata w tej dziedzinie – Wojciech Urbański i Robert Piasecki. Kurs barmański był krótki, ale dość intensywny. Uczył, m.in. jak rozpoznawać szkło, przygotowywać koktajle czy czytać recepturę. W trakcie szkolenia uczniowie przygotowywali koktajle bezalkoholowe.

Dodajmy, że Pan Wojciech Urbański jest absolwentem naszego technikum gastronomicznego, chętnie odwiedza szkołę (pokaz barmański podczas Dnia Otwartego), teraz występuje w roli szkolącego naszych uczniów. Jest pierwszym Mistrzem Świata IBA w historii Polski, a tytuł zdobył w 2014 roku w RPA. Mistrz Świata Monin Cap, dwukrotny Vice Mistrz Świata w koktajlach bezalkoholowych, sześciokrotny Mistrz Polski, barman roku 2014 i 2015, czterokrotny Mistrz Europy, absolwent Elitarnej Szkoły Barmanów we Włoszech (JWC) – pochodzi oczywiście z Krynicy-Zdroju.

Pan Robert Piasecki osiągnął tytuł Mistrza Świata IDAC we Francji w 2018 roku. Mistrz Polski 2017 i 2018, Mistrz Polski Monin Cup 2016, Vice Mistrz Polski w koktajlach bezalkoholowych, finalista Mistrzostw Świata Barmanów Monin Cup 2016 w Paryżu, Mistrz Stolichnaya Cocktail Competition w Manchesterze, Finalista Miodula Cup pochodzi z Kamionki Wielkiej. Obaj Panowie reprezentowali firmę Champion Bartender Quality.

Organizacją kursu zajęli się: Pani M. Czyżykiweicz (kierownik praktyk), Pani E. Madzik-Kania, Pani M. Sędzimir oraz Pan G. Podobiński (nauczyciele przedmiotów zawodowych ZSP w Krynicy-Zdroju).

 

Skip to content
   18 471 54 43