Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju

Aktualności

Poznają historię Sądecczyzny

7 stycznia w naszej szkole odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. Jego celem jest pogłębienie wiedzy młodzieży o naszym regionie. Pierwszy etap polegał na przygotowaniu pracy na temat „Historyczne wioski i miasta Sądecczyzny” w wybranej przez siebie formie ( praca pisemna, film, prezentacja) oraz rozwiązaniu testu.

Miło nam poinformować że Gabriela Biskup z klasy 1 abp oraz Aleksandra Wachna i Klaudia Klóska z klasy 1 ag wywalczyły awans do etapu międzyszkolnego, który zostanie przeprowadzony w lutym. Jego stawką będzie awans do finału wojewódzkiego a w nim na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe ( stypendia Fundacji im. Braci Potoczków) i nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnych etapach! Przygotowaniem uczniów do konkursu i jego organizacją zajął się Pan Włodzimierz Godek-nauczyciel historii.

Skip to content
   18 471 54 43