Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju

Aktualności

Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju

Kształcenie zawodowe-Tradycja i profesjonalizm
Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach akcji:” Mobilność edukacyjna w sektorze- Kształcenie i szkolenia zawodowe”.
Wśród zakwalifikowanych szkół znalazł się Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, jako jedyna szkoła ponadpodstawowa prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.
Szkoła otrzyma prawie 110 tysięcy euro z przeznaczeniem na zagraniczne kształcenie zawodowe uczniów i nauczycieli przedmiotów zawodowych, wyjazdy do Grecji w projekcie tematycznym: Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju.
Główne cele projektu to doskonalenia umiejętności praktycznych i językowych uczniów technikum w zawodach technik hotelarstwa, technik budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.
Zachęcamy szczególnie absolwentów klas ósmych, do podjęcia nauki w ZSP Krynica, skorzystania z możliwości wyjazdu, szkolenia zawodowego za granicą i zdobycia bardzo cennego doświadczenia zawodowego i językowego, a przede wszystkim przeżycia wspaniałej przygody w edukacyjnym i rozwijającym programie, jakim jest Erasmus.
Skip to content
   18 471 54 43